تحریم فرهنگ وجشنواره فجر شدنی نیست

وب سایت developerstudio.ir گزارش داد: تحریم فرهنگ وجشنواره فجر شدنی نیست – دبیر تحریریه‌ی ماه‌نامه‌ی سینمایی فیلم، اعلام کرد که «هرگز» جشنواره‌ی فجر را تحریم نخواهد کرد: «فرداست که بگوئیم کرکرهٔ همین یکی دوتا روزنامه و مجله و شرکت‌های انتشاراتی و سالن‌های تاتر و سینما را هم به بهانهٔ اعتراض‌های ما بکشند پایین تا خیال همه راحت شود…!»/ او همچنین تصاویری از «حال خوش هنرمندان ما در دوره‌های مختلف جشنواره» منتشر کرده است.

دبیر تحریریه‌ی ماه‌نامه‌ سینمایی فیلم، اعلام کرد که «هرگز» جشنواره‌ی فجر را تحریم نخواهد کرد: «فرداست که بگوئیم کرکرهٔ همین یکی دوتا روزنامه و مجله و شرکت‌های انتشاراتی و سالن‌های تاتر و سینما را هم به بهانهٔ اعتراض‌های ما بکشند پایین تا خیال همه راحت شود…!»

عباس یاری دبیر تحریریه‌ی فیلم نوشت: «تحریم فرهنگ…!؟ هرگز…

دوستانی برایم پیام فرستاده‌اند که دل‌شان می‌خواهد مثل گذشته فیلم‌های جشنوارهٔ فجر را ببینند اما از ترسِ پاره‌ای از دوستان‌ و آشنایان‌ ناچار اند از این رویداد فرهنگی خودشان را کنار بکشند!
خدای من! می‌پرسم آن‌ها توجیه شان چیست!؟ می‌گویند جشنواره فجر دولتی است… می‌گویم یعنی طی سی و هفت سال گذشته غافل بوده اند که جشنواره دولتی است؟ همین یکی دو روز اخیر برای‌شان این حقیقت تلخ مشخص شده؟!

می‌گویند گویا بعضی از فیلمسازان، منتقدان و سلبریتی‌ها هم اعلام کرده اند همهٔ جشنواره‌ها را تحریم می‌کنیم! می‌گویم تا جایی که من می‌دانم جشنواره جهانی فیلم تهران هم در قبل از انقلاب دولتی بود. بسیاری از جشنواره ‌های شرق و غرب هم با بودجه‌های دولتی برگزار می‌شوند؛ مگر امکان دارد یک نهاد خصوصی توان راه اندازی جشنواره داشته باشد؟ از آن گذشته، سینمای نابود شدهٔ ایران با جشنواره فجر جان گرفت؛ درست زمانی که بسیاری از متعصب‌های تندرو دل‌شان می‌خواست سر به تن سینما نباشد.

ضمن این که بسیاری از چهره‌های معروف و برجستهٔ سینمای ما در همین جشنواره شناخته شده اند، مگر کار فرهنگی تعطیل بردار است؟ فرداست که بگوئیم کرکرهٔ همین یکی دوتا روزنامه و مجله و شرکت‌های انتشاراتی و سالن‌های تاتر و سینما را هم به بهانهٔ اعتراض‌های ما بکشند پایین تا خیال همه راحت شود…!

تحریم فرهنگ وجشنواره فجر شدنی نیست
تحریم فرهنگ وجشنواره فجر شدنی نیست

کانال تلگرام سینما قدس اردبیل
https://t.me/joinchat/AAAAAEJFTwuDP2pQtQaVYw

وب سایت رسمی سینما قدس اردبیل:
http://www.cinemaghods.com

The short URL of the present article is: http://developerstudio.ir/rqNcQ

مدیر سایت

طراح و پشتیبان سایت سینما قدس اردبیل مدیر وب سایت اردبیل سینما طراحی ده ها وبسایت دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code